עצומה לשינוי חוק הנוער-אימוץ

Spread the love

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p6VBEp-18

http://www.atzuma.co.il/hokhanoar

העצומה נפתחה במטרה לשנות את חוק הנוער. כיום מתבצעות הוצאות של ילדים מחזקת הוריהם בתהליך פשוט יחסית וללא אפשרות להורים הביולוגיים להשמיע את קולם באופן שוויוני והוגן.

בעקבות הגברת המודעות הציבורית לנושא הוצאת ילדים ותינוקות מחזקת הוריהם, אנו מעלות גם את הנקודה של חוק הנוער אשר בעוולתו מאפשר למעשה "חטיפת ילדים בחסות החוק".

העצומה לשינוי חוק הנוער! משנים את החוק עכשיו!
העצומה לשינוי חוק הנוער! משנים את החוק עכשיו!

נייר עמדה שהוגש לוועדות הכנסת בשבוע האחרון ועתירה לבג"ץ בנושא, מחדדות את תיאור המצב הבלתי אפשרי הקיים כיום:

באגף לשרותיים חברתיים של משרד הרווחה (להלן: הרווחה) מתקיימות מידי יום וועדות החלטה (וועדות אלו קרויות גם ה"ועדה לתכנון וטיפול במשפחה", "ועדת תסקיר", "ועדת טיפול") חורצות גורלות, על בסיס דיווחים שחלקם אנונימיים ואין שום בדיקה של מהימנותם, מזמנים הורים לוועדות אלו בד"כ בהתראות קצרות של יום יומיים ולעיתים מבלי שההורה יודע על בסיס מה הוועדה מתכנסת.

 וועדה זו בעצם חורצת את גורל ילדיו וקובעתם החלטות לגבי המשך הטיפול של ההורים בילדיהם.

 בסוף הוועדה יש תוצאה שנקבעה, הוחלטה והוסכמה מראש בין כל המשתתפות (עו"ס, פסיכולוג, פסיכיאטר, יועצת בית ספר) בפה אחד: הוצאת ילדים בכפיה ממשמורת ההורה ללא הסכמתו.

להורה יש זכות להגיע מיוצג לוועדת החלטה על ידי עו"ד.

הפרקטיקה הנוהגת בוועדת ההחלטה לא כתובה בחוק הנוער טיפול והשגחה, ואין שום הנחיות מסודרות הקובעות את הגבולות של העובדות הסוציאליות והזכויות המוקנות להורים לאורך כל ההליך ברווחה.

ועדת החלטה היא למעשה ועדה פנימית של משרד הרווחה, היא פוסקת עליונה ואין מאחוריה ולא כלום. הכוח הרב שחוק הנוער מקנה לעובדות הסוציאליות מעניק לה סמכות שיפוטית בה היא יכולה להוציא ילד ממשמורת ההורה עד 7 ימים לפי סעיף 11 לחוק הנוער.

אנו קוראים לכם להצביע לטובת שינוי חוק הנוער.

חיתמו על העצומה:

http://www.atzuma.co.il/hokhanoar

הסדרת חקיקה לגבי הליך טיפול בילדים בסיכון בוועדות החלטה – בג"ץ 4044/16 האגודה לזכויות האזרח נגד משרד הרווחה והשירותים החברתיים

ביום 19.5.2016 עתרה האגודה לזכויות האזרח לבג"ץ כנגד משרד הרווחה והשירותים החברתיים בדרישה לעגן בחקיקה את פעולתן של ועדות החלטה הפועלות בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות (ועדות לתכנון טיפול והערכה).

נייר עמדה – השדולה לתיקון חוק הנוער טיפול והשגחה. חברות השדולה: עו"ד ורדה ברכה שטיינברג, גב' איילת עמיאל, עו"ד אושרית לרנר, קובץ pdf

Document-page-001 Document-page-002 Document-page-003 Document-page-004 Document-page-005 Document-page-006 Document-page-007

עו"ד ורדה ברכה שטיינברג, עוסקת בדיני משפחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.