משרד הרווחה הפקיר קטינה לאונס ועבירות מין בפנימייה. השוטר קובי ספיר חשוד בעבירות מין וסחיטת קטינה

משרד הרווחה הפקיר קטינה לאונס ועבירות מין בפנימייה. השוטר קובי ספיר חשוד בעבירות מין וסחיטת קטינה
השוטר קובי ספיר הטריד מינית קטינה והתיק נגדו נסגר
Spread the love

כל העלוקות הניזונות מתעשייה של אספקת ילדים לפנימיות ועמותות על חשבון הורים מוחלשים, הקימו זעקה על פרסום התחקיר המוכיח את הסחר בילדים. הנה דוגמא מוחשית מה קורה לילדי הפנימיות במוסדות משרד הרווחה. הילדות הופכות לשפחות מין, כשאפשר לעשות בהן ובגופן כל מה שרוצים. נזכיר שהחזקת הילדים הללו בפנימיות עולה הון תועפות למדינה: 17,000 ש"ח בחודש במרכז חירום ובין 8,000 – 10,000 ש"ח בפנימיות מידי חודש, וצריך לשלם למנהלי העמותות משכורות של בכירים, וכל מיני עלוקות מתפרנסים מהילדים הללו.

מה היה קורה אם המדינה הייתה משקיעה על הקטינה שנפגעה מינית על ידי קובי ספיר, שליש או מחצית מעלות הגידול בפנימייה בהורים של הקטינה עצמה או במשפחתה המורחבת, כדי שהקטינה לא תגדל במסגרת נטולת משפחה?

השוטר קובי ספיר נמצא בפייסבוק https://www.facebook.com/lyrn.spyr?fref=ts, וגם הטלפון שלו מפורסם בפייסבוק 050-5072986. קובי ספיר בן 46 ויש לו בן ובת. איך היה מרגיש אם מישהו בן 46 היה פוגע בבת שלו שהיא בת גילה של הקטינה בה פגע? תמונת הבת של קובי מפורסמת גם היא בפייסבוק הפתוח שלו.

ילדי המוסדות הם ילדי הפקר, אפשר לסמם אותם, לעשות בהם ניסויים, להכות, לאנוס, להשפיל ולרמוס, כי הם ילדים ללא גב. זה מה שגורמת מדינת ישראל למשפחות.

הכתבה שפורסמה ב- ynet:

הותר לפרסום: זה השוטר החשוד בניצול מיני ובסחיטת בת 17

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4773922,00.html

בית המשפט שחרר למעצר בית את רב-סמל בכיר קובי ספיר שנעצר ביום שני בחשד לבעילה אסורה בהסכמה ולסחיטה באיומים של נערה השוהה במוסד לנערות בסיכון. כשאיימה להתלונן הוא איים עליה באקדח. בימים האחרונים נעלמו עקבותיה של המתלוננת

רב סמל בכיר קובי ספיר הוא השוטר החשוד בבעילה אסורה בהסכמה ובסחיטה באיומים של נערה בת 17 – כך התיר היום (ה') בית משפט השלום בתל אביב לפרסם. ספיר שוחרר, בהסכמת המשטרה, למעצר בית עד ליום שישי הבא. בימים האחרונים המתלוננת נעלמה מהמעון, ובשלב זה לא ידוע היכן היא.

השוטר בן ה-46 נעצר ביום שני השבוע לאחר שהנערה, ששוהה במוסד לנערות בסיכון, התלוננה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים. היא סיפרה כי הכירה אותו כשהגיעה לתחנת משטרת שכונות בתל אביב, שבה הוא משרת כיומנאי. לאחר מכן הוא יצר איתה קשר, הם נפגשו, ואז קיימו יחסי מין.

על פי החשד, ספיר השתמש במידע רגיש על אודותיה שהוא היה חשוף לו במסגרת תפקידו כיומנאי, וניצל את מצב הנפשי המעורער על מנת ללחוץ עליה לשכב איתו. עוד הוסיפה כי כשאמרה לו כי היא מתכוונת להתלונן על כך, כיוון את אקדחו כלפיה, ואיים עליה לבל תעשה זאת.

בתחילה השוטר היה חשוד באונס, אך סעיף זה הומר לבעילה אסורה בהסכמה. מאז פרסום החשדות הגיעה למח"ש אישה נוספת, וגם היא סיפרה כי השוטר ניצל את תפקידו על מנת לקיים עמה יחסי מין, אך טרם הגישה תלונה.

ספיר טוען כי יחסי המין עם שתי הנשים היו בהסכמה, ומכחיש כי לחץ או איים עליהן. סנגוריו סיפרו כי הוא שוטר נורמטיבי, נעדר עבר פלילי, שמשרת יותר מ-15 שנים. הוא גרוש ואב לשלושה, שהיה מפקד יחידת אופנוענים, ובשל פציעה עבר לאחרונה לתפקיד לא מבצעי. הסנגורים הוסיפו כי המתלוננות הן בגירות ועל כן מדובר ביחסי מין המותרים על פי החוק.

בדיון הארכת המעצר הראשון טענו הסנגורים כי הנערה סובלת מבעיות נפשיות, אינה מהימנה ונוהגת להתלונן נגד אנשים. הם ביקשו להימנע מפרסום שמו של ספיר, אך נציג מח"ש התנגד מכיוון שטען שיש סיכוי גבוה שהפרסום יוביל עוד נשים להתלונן. בית המשפט קבע כי יש אינטרס ציבורי בפרסום, שכבר הוכיח את עצמו לאור העובדה שהמתלוננת השנייה הגיעה בעקבותיו.

בית המשפט ציין כי על פי חומר החקירה וגרסתו של השוטר נראה כי לכל הפחות, יש חשד סביר לעבירה של הפרת אמונים מצדו. סנגוריו של קובי ספיר, עורכי הדין חיים ונס אוחנה, אמרו ל-ynet: "מרשנו, שוטר ותיק ומוערך, נעצר בקול תרועה רמה בחשד לביצוע עבירת אונס ועבירות חמורות נוספות. היום, שלושה ימים לאחר מעצרו, הוא שוחרר לביתו, כאשר חוקרי מח"ש זונחים את החשד שהוטח בו כשנעצר, ולמעשה מיישרים קו עם גרסתו. אנו משוכנעים כי הפרשה תסתיים בקול ענות חלושה ויוחלט, בסופו של דבר, שלא להגיש נגדו כתב אישום".

https://news.walla.co.il/item/2989064

ג'וליה טל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.