יוסי הרוש סגן ראש עיריית לוד שאיים על האמא פאני וקנין שיקח לה את הילד אם לא תסיר פוסט – מכה שוב: מבקש מעיתונאית להסיר פרסומים על איומיו

Spread the love

יוסי הרוש סגן ראש עיריית לוד, עד עכשיו לא מצליח להבין שהוא ביצע מעשים פליליים עברייניים שדינם להסתיים מאחורי סורג ובריח. לו אזרח מן השורה, היה מאיים על עובדת סוציאלית: "אם לא תרדי מהמשפחה שלי, אני אפרסם על המשפחה שלך", אותו אזרח היה נעצר מעצר עד תום ההליכים.

הדוגמא הטובה ביותר לכך, היא האבא גיא שמיר, פעיל חברתי למען שוויון זכויות בגידול ילדים במקרה של פירוד בין ההורים. באוגוסט 2012, הוטרד שמיר על ידי קרן פלס, מזכירת השופטת אספרנצה אלון, שהתקשרה אליו ודרשה ממנו להגיב על החלטה של השופטת. שמיר, השיב למזכירה: "תמסרי לשופטת שתשמור על הילדים שלה, ותעזוב את הילדים שלי בשקט". תוך מספר שעות, הגיעו ניידות משטרה למקום עבודתו של שמיר, הוא נאזק, ונעצר עד תום ההליכים לתקופה של מספר חודשים, כשבסופו של דבר הוגש נגדו כתב אישום על איומים כלפי עובדת ציבור.

בעניינה של האם פאני וקנין, לא רק שיוסי הרוש, מסרב להתפטר על האיומים שביצע. התנצלותו היא מס שפתיים בלבד, שכן למרות שהאם פאני וקנין הודיעה לו כי השיחה מוקלטת, הוא המשיך באותו טון דיבור מזלזל ופוגעני ואמר לה: "תעלי את השיחה לפייסבוק ואנחנו נמשיך בשלנו", כשהוא טורק את השיחה בתום דבריו.

תגובת עיריית לוד הינה: "יוסי הרוש התנצל ולכן אין צורך שיתפטר". יעלה על הדעת? מדוע בעניינו של גיא שמיר, שהבהיר שלא התכוון לאיים על השופטת, הוגש נגדו כתב אישום והוא נעצר עד תום ההליכים. מדוע אז לא הספיקה התנצלותו?

חמור מכל, יוסי הרוש, פנה לעיתונאית לורי שם טוב באמצעות המייל וביקש ממנה להסיר את הפרסומים עליו. מדוע לא פנה הרוש ליתר גופי התקשורת להסיר את הפרסומים עליו? הדבר מעיד כי הרוש, נוסף להיותו בריון אלים ומאיים, הוא גם שוביניסט שפל מהסוג הנחות ביותר, שסבור שהוא יכול להפגין שרירים כלפי נשים.

העבריין יוסי הרוש איים על האמא פאני וקנין: "ניקח לך את הילד שוב, אם לא תסירי פוסט על המורה"
העבריין יוסי הרוש איים על האמא פאני וקנין: "ניקח לך את הילד שוב, אם לא תסירי פוסט על המורה"

פאני וקנין הגישה תלונה במשטרה נגד יוסי הרוש סגן ראש עיריית לוד שאיים עליה שיקח ממנה את בנה ודורשת ממנו להתנצל בפני בנה תיק פל"א 10716/2016

האם פאני וקנין, שאויימה על ידי יוסי הרוש סגן ראש עיריית לוד, שדרש ממנה להסיר פוסט מהפייסבוק נגד מורה אלימה, ולא ידאג שיקחו ממנה את הילד שוב, הגישה תלונה במשטרה ביום שישי 8/1/16, לאחר שיוסי הרוש דאג למעצר שווא שלה בטענה שהיא זו שאיימה עליו.

תלונה נגד יוסי הרוש

וכך כתבה פאני וקנין בפייסבוק שלה, לאחר שהגישה את התלונה נגד יוסי הרוש:

"לאחר מה שעברתי עם נדב, נשבעתי שלא אתן לאף אחד יותר לאיים עליי בלקיחת נדב.

אז מר יוסי הרוש, אני אספר לך מה הרגשתי כשאיימת עליי בלקיחת נדב שוב.

אתה לא יודע מה אני עברתי, כי אתה ישנת במיטה חמה, אבל אני ישנתי בריצפה, באוהל, כדי לקבל את הבן שלי חזרה. ההתנצלות שלך לא מתקבלת, מאחר ואני גדלתי בבית שבו לימדו אותי, כי חיי אדם בידי הלשון. אם לא שומרים על הלשון משלמים.

הפוסט הזה מופנה למר יוסף חיים הרוש, מאחר והטלפון שלי לא עובד טוב, כשהתקשרת, השיחה הייתה ברמקול. הבן שלי בן שש, התחיל לבכות ועד עכשיו הוא מפוחד מהאיום שלך, ואני אצטט אותו:

"אמא הפעם אם יקחו אותי זה לכל החיים".

כאן אני פונה אליך, לבוא ולהתנצל לפני הבן שלי שעליו איימת.

הבן שלי עבר סבל בלתי יתואר שבו נחטף מהבית ב- 1 בלילה, סומם, והורחק לחודשיים מאימו ואביו שאותם הוא אוהב.

אני מבקשת ממך לבוא ולהתנצל בפניו. אני לא סולחת לך, כי עדיין יש בי צלקת שלא תעבור לעולם, אבל אולי הבן שלי יסלח לך. הוא שמע אותך מאיים שתעשה שיקחו אותו, אז אם יש לך טיפת אנושיות, אנא בוא והתנצל לפניו.

מה שמפריע לי זה שבמקום לטפל במורה המכה, הוא מצא לנכון להתקשר ולאיים עליי. ולמה? בגלל שאני חד הורית, אז בגלל שאני חד הורית מצא לנכון לאיים עליי. מזל שיש לי מקליט בפון, אחרת מי היה מאמין לי?"

קישורים:

סערת יוסי הרוש – "כפרה יש לך שתי אופציות: או שתורידי את הפוסט או שניקח לך את הילד"

כל כלי התקשורת במדינה רעשו וגעשו שלשום, בעקבות שיחת הטלפון שיזם סגן ראש העיר עם אם-חד הורית, תושבת העיר, בה איים עליה:

 "אם לא תורידי פוסט שפרסמת בפייסבוק נגיש נגדך תלונה, ונתחיל עוד פעם לפעול כדי להוציא לך את הילד מהבית"

חדשות מקומיות http://www.ezori.net/%D7%A1%D7%A2%D7%A8%D7%AA-%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%A3-%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%A9/

סגן ראש עיריית לוד והממונה על תיק החינוך, טלפן לתושבת העיר פאני וקנין, אם חד-הורית, לאחר שפרסמה פוסט בפייסבוק על מורה שלדבריה הכתה את בנה בן ה-6. הוא דרש ממנה להוריד את הפוסט, שלדבריו היה שקרי ופוגעני. לאחר שסירבה, הוא השיב באיום המצמרר שבכותרת.

האם הקליטה את השיחה, ולאחר פרסומה הרוש התנצל: "לא התכוונתי לאיים עליה".

האם המבועתת:

"לבני בן ה-6 מנת משכל 130, הממוצע לגילו הנו 100. מדובר בילד הכי מקסים, מדהים ונפלא שאתם מכירים. הוא הוכה באכזריות ע"י מורתו ונחבל בראשו. מנהלים נגדי מסע נקמה, בגלל שהתלוננתי בעבר על סייעת בגן, המקושרת לבכירה באגף החינוך בעירייה. פעם אחת כבר קרעו ממני את הילד ושרפו לי את הנשמה. התחננתי שיחזירו לי אותו. בפעם הבאה שינסו לקחת ממני את היקר לי מכל, זה כבר יהיה סיפור שונה – 'תמות נפשי עם פלישתים' – אלחם מלחמת חורמה".

הילד:

"המורה הכתה אותי וגררה אותי מחוץ לכיתה. הייתי בחוץ כל היום, ולא נתנו לי לאכול כמה שעות. אני רוצה לחזור לבית ספר 'המעפילים', שבו למדתי לפני-כן, למורה האהובה שהייתה לי שם. קוראים לה פזית".

מוטי לייבל, העיתונאי שחשף את הפרשה:

"הקלטת שהשמיעה באוזניי האם הותירה אותי פעור-פה. הדברים המזעזעים שסגן ראש העיר והממונה על החינוך אומר לאם בשיחה שיזם, מדברים בעד עצמם. אבל זה לא הסוף: בשיחה איתו, הודיע לי מר הרוש, כי כבר מחר הוא הולך למפקד תחנת משטרת לוד, ובודק את התלונה שהגישה האם. הייתכן שסגן ראש עיר יפעיל קשרים ולחצים במשטרה?

מר הרוש הודיע לי, כי 'הם כבר עשו את הבדיקה שלהם', וטענותיה של האם 'שקריות'.

איך הוא בדיוק בדק? באמצעות משרד החינוך? שאל את המורה, שהכחישה את הדברים? אולי הוא בכלל צריך להיות חוקר במשטרה. או שופט. כי יוסי חקר, ויוסי החליט. והחמור מכל: גם אחרי המקרה הנורא, לא יאונה כל רע ליוסי הרוש, כי אביחי מנדלבליט, שנבחר לכהן כיועץ המשפטי לממשלה, הנו גיסו".

כפרה, יש לך שתי אופציות"

ביום שני שעבר התקיימה ישיבת מועצה של עיריית לוד, בהיכל התרבות בעיר. דנו בה בשאילתה שהגיש חבר המועצה גיל חדד (ליכוד), שנלחם לבדו על ביטול החנייה בתשלום לתושבי העיר. זאת לאחר ששמעו נאום מרגש של ילדה בת העיר, שהפליגה בשבחי ראש העיר. בהמשך, הציג מנכ"ל החברה הכלכלית החדש את ה"אני מאמין שלו" במצגת שהכין. בדבריו לא החמיא, בלשון המעטה, למוניטין שיצא לחינוך בלוד. הוא לא חסך בפרטים אישיים: "אני מרוקאי. אשתי ואנוכי עורכי דין בהכשרתנו. אך מאחר והיא עובדת כעו"ד, ואי אפשר שיהיו שני עורכי דין בבית אחד, התמודדתי על התפקיד…"

בעיצומה של הישיבה, התפרץ יוסי הרוש, נעמד על רגליו, וכמו ילד מתלהב, הדהים את באי הישיבה, כשהכריז על הודעה שקיבל בוואטסאפ שלו. על-פי לשון השמועה הכוזבת שהקריא בקול, המחבל נשאת מלחם, שביצע את הפיגוע בפאב "הסימטא", נלכד בדירת מסתור ברמת אביב. כל הפצרותיהם של ראש העיר וחברי המועצה, בדרישה שיפסיק להפריע, נפלו על אוזניו האטומות של הסגן הממונה על החינוך. הוא המשיך בשלו, עד שקרא את "החדשה המרעישה" עד תומה.

יומיים לאחר הפארסה הזאת, וכשבוע לאחר שהרוש התפרסם בתקשורת הארצית בעניין מינוי גיסו, אביחי מנדלבליט, ליועץ המשפטי של הממשלה, מבלי שדיווח על קרבתו המשפחתית להרוש, המקורב לשרת המשפטים איילת שקד, חשף העיתונאי מוטי לייבל את הפרשה החמורה, שעוררה סערה בתקשורת הארצית.

נדמה כי ביום ד' האחרון, לא היה אתר חדשות, ערוץ טלוויזיה או תכנית רדיו שהרשו לעצמם לפסוח על פרשת סגן ראש עיריית לוד, שאיים על אם כי יפרידו אותה שוב מבנה בן ה-6. וואי-נט, ניוז1, גלי צה"ל ותכנית "הצינור" בערוץ 10, הם רק חלק מכלי התקשורת שסקרו את הפרשה, תוך הבעת זעזוע ותדהמה.

אתר האינטרנט של "ידיעות אחרונות" כתב בציניות: "כתבת פוסט נגד מורה? קבלי איום מסגן ראש העיר: בהקלטה שפורסמה אתמול, נשמע סגן ראש העיר של לוד יוסי הרוש מאיים על תושבת העיר לאחר שפרסמה פוסט על מורה, שעובדת מטעם עיריית לוד. לאחר שסירבה אמר הרוש: 'או שאת עכשיו ניגשת למשטרה ומתלוננת או שאת מורידה את הפוסט, אחרת אנחנו נגיש תלונה ונתחיל בהליך הוצאת הבן שלך מהבית'".

לכתבה פורסמו מאות תגובות לא מחמיאות של גולשים זועמים: "פרצופה של המדינה", "מושחת חצוף", "תתפטר, לא ראוי לשום תפקיד, בריון", "יוסי הרוש – תזכרו את השם. האדם עבריין!!!" – היו רק חלק מכותרות התגובות שהאתר פרסם.

בניסיון להגיע לחקר האמת, פניתי לגב' פאני וקנין, אם יחידנית לשלושה ילדים: בן נשוי, בת חיילת וילד חמודות בן 6, שעד לפני כשבועיים וחצי חבש את ספסלי "כיתה קטנה" בבית ספר בגני אביב. משיחה עמו, מתברר שמדובר לא רק בילד חמוד, אלא גם בילד חכם, הדובר 3 שפות. כשהיא מדברת על בנה, נעלמים לרגע כל הפחדים והסיוטים של פאני, והיא מספרת לנו בגאווה בלתי מוסתרת על כך שבמבחנים שעבר לאחרונה, נמדדה לו מנת משכל של 130 – 30 מעל הממוצע המקובל לבני גילו.

נ' בן ה-6 מספר לנו בערגה על כך שהוא מתגעגע למורה הקודמת שהייתה לו, פזית מביה"ס "המעפילים". "המורה שלי הרביצה לי, גררה אותי והרעיבה אותי. אני רוצה לחזור לבית הספר הקודם בו למדתי. למה אי אפשר להחזיר אותי ל'המעפילים' למורה פזית?", הוא שואל, ושובר את ליבי.

פאני מתעקשת על כך שמנהלים נגדה מסע נקמה, מאז שהגישה תלונה נגד סייעת בגן, קרובת משפחה של בכירה באגף החינוך בעירייה.

"טוענים שבני היכה את המורה. אף אחד לא טוען שהוא היכה ילדים אחרים לדוגמה. איך פצפון כזה יכול להכות מורה? אתם רואים בעיניכם איזה מקסים הוא. ילד כזה יכול להיות אלים כפי שהם מנסים לתאר אותו?"

פאני ממשיכה ומספרת:

"הילד הגיעה מההסעה בוכה, מוכה וחבול בראשו. הוא הספיק להגיד לי שהמורה הכתה אותו וגררה אותו אל מחוץ לכיתה לפני שהתעלף לי בידיים. לאחר שהתעורר ולאחר הזעזוע שחוויתי, פניתי לעובדת הסוציאלית א', שהורתה לי להגיש תלונה במשטרה ולא לשלוח אותו לביה"ס.

עוד בטרם התאוששתי מהמקרה, פנה אליי סגן ראש העיר אותו איני מכירה ואיים כי ייקחו לי שוב את בבת עיני, לאחר שכבר פעם אחת קרעו אותו מזרועותיי. וכל זאת בגלל שהבעתי בפייסבוק תדהמה על כך שמורה הכתה את בני, ולא ננקטו נגדה שום צעדי משמעת.

יש לי הקלטה של אב נוסף שטוען כי המורה הזאת מכה את התלמידים כבדרך שגרה.

מה ציפה ממני מר הרוש הנכבד, שבני ימשיך לשבת בבית, יפסיד חומר לימודים, ואני אשב בחיבוק ידיים?

בפעם הקודמת, בכיתי, זעקתי והתחננתי שיחזירו לחיקי את בני האהוב. אני מודיעה כאן, קבל עם ועדה, שבפעם הבאה יצטרכו להרוג אותי לפני שיצליחו לתלוש אותו ממני. אלחם מלחמת חורמה: תמות נפשי עם פלישתים!"

בשיחה עם מוטי לייבל, העיתונאי שחשף את הפרשה, הוא אומר לי:

"אימא פאני שמעה מבנה הקטן שהמורה הכתה אותו והוא אף חזר הביתה עם סימנים בראשו. אימא פאני שכבר איבדה אמון במערכת אשר חטפה לה את בנה בעבר, הכניסה אותו למוסד רווחה, שם הוכה וסומם, החליטה שהיא מוציאה לרשת החברתית פייסבוק את המקרה. בשיחה שקיבלה מסגן ראש העיר, החל האיש הממונה על החינוך בעיר להלך אימים על האם, באומרו בין השאר כי אם פאני לא תמחק את מה שהעלתה לפייסבוק, הם יפעלו שוב להוציא לה את הילד מהבית.

למה שוב? מי פעל בפעם הראשונה להוציא את הילד הקטן אשר נמצא בטראומה עד היום מחטיפתו על ידי עובדת סוציאלית ושוטרים, והאם גם בפעם הקודמת זו הייתה נקמה? הפעם מפליג יוסי הרוש על כנפי הדמיון ומחליט לערב את חבריו במחלקת הרווחה להוציא את הילד של פאני מהבית, כי היא פרסמה פוסט בפייסבוק! ותשמעו את יוסי הרוש, איזה גיבור, איך הוא מדבר לאימא: 'תגידי שיוסי הרוש אמר', הוא אומר לה.

אבל מה שחמור באמת הוא, שגם אחרי המקרה הנורא, לא יאונה כל רע ליוסי הרוש, כי אביחי מנדלבליט, שנבחר לכהן כיועץ המשפטי לממשלה, הנו גיסו".

נחיה ונראה.

פאני וקנין ובנה נדב. אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא
פאני וקנין ובנה נדב. אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא

ג'וליה טל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.