עו"ס אבנר סופרן לשכת רווחה חיפה בוידוי נדיר: הרווחה שלחה אותי להרוס משפחות ובקושי משלמים לי

Spread the love

"אני לא מקבל מספיק כסף בשביל לחטוף ילדים למוסדות הרווחה", כך מתלונן עו"ס אבנר ספורן מחיפה.

מונולוג סלפי עו"ס אבנר ספורן:

"אני בן 43 עובד במחלקה לשירותים חברתיים הדר בחיפה. גם יש לי משפחה משלי, אני נשוי, יש לי ילד. זה בעצם קריירה שנייה שלי. רציתי לעשות עבודה חברתית. ידעתי שמעמד ותנאי השכר לא טובים, אבל לא תיארתי לעצמי עד כמה. אני יודע שאנחנו חיים בחברה חומרנית. אני חושב שסולם הערכים של המדינה משתקף בעובדה שאני עובד סוציאלי עם שני תארים אקדמאים, מקבל השלמת הכנסה. זה עוד אחת הנקודות הכי כואבות שאני כל חודש רואה אותה בתלוש.  השכר הבסיסי שלי הוא הרבה מתחת לשכר המינימום. זה בעצם השכר שגם מחושב לפנסיה. אני כבר לא בונה על זה [הפנסיה].

אני בהחלט יכול לדמיין את עצמי הופך להיות מקרה סוציאלי בשנות הפנסיה. אני מסתכל על תלוש משכורת שלי עכשיו, יש לי השלמה לשכר המינימום של 863 שקלים. אני צריך להתקיים כשאני אהיה בגיל 67 ב-2,391 שקלים. רוב ההכנסה שלי בעצם זה תוספות.  תוספות על רכב.

הפוקוס של המחלקה שלי, המחלקה בהדר להגן על ילדים בסיכון. יש לי למעלה מ- 100 ילדים בסיכון שאני מטפל בהם. כשאני הולך הביתה, זה ממשיך ללוות אותי. האחריות שלי עצומה. זה ילדים שנמצאים במשפחות מאד מורכבות. ילדים שמוצאים למסגרות חוץ ביתיות, זה אומר שיחות בערב עם ההורים. שיחות עם הילדים. שיחות עם גורמי טיפול אחרים. זאת אחריות מאד גדולה. לפעמים קורים דברים ואז זו תהיה הרווחה שאשמה. החברה שולחת אותי בתור עובד סוציאלי, להיות בקו הראשון של החזית, לטפל בילדים שבסיכון. לעבוד עם משפחות כדי לחלץ אותם מעוני. אבל אם קורה משהו אז זאת אשמתי, כן, כי הם שלחו את העובדים הסוציאלים.

בסופו של דבר זה לא רק משפחות – זה ילדים. אני עובד באזור שיש משפחות גדולות, כל משפחה עם 4 ילדים, משפחות רב בעייתיות, דור שני ודור שלישי למצוקה משפחות שצריך המון עבודה לעשות איתם. אני לא עובד לבד. אני עובד עם פקידות סעד. אני עובד עם גורמים אחרים. אנחנו עושים עבודה חשובה ומאד אחראית. זה ילדים שנמצאים במצבים שמסכנים חיים, ברמה של הזנחה, מישהו צריך ללוות את המשפחות האלה. זה האנשים השקופים של ישראל שאף אחד לא רואה אותם. רק אנחנו רואים אותם. זה לא נגמר. זה לא בשעה ארבע כשאני הולך הביתה. הורים מתקשרים לסלולרי שלי בערב כי הם מוטרדים, כי משהו מציק להם. אני מדבר עם העו"ס בפנימיה. יש לי שותפים. כולנו חלק מהלוחמים החברתיים, זה מה שאנחנו.

אני כעובד סוציאלי רוצה שיעריכו אותי. בישראל של היום שכר זה איזה מדד, כי שהפונה שלי יודע שאני עובד בשכר מינימום. שהוא בא למחלקה התנאים הם לא תנאים. זה בעצם החברה אומרת לו – אתה לא שווה. הנה זה מה שמגיע לך – מגיע לך עובד סוציאלי מסכן, מגיע לך לשכה מסכנה. כן. אנחנו סך הכל. אני זה לא רק שאני דואג לעצמי. אני קודם כל דואג לפונים שלי. אחריות שלי למקצוע. כדי שאני אוכל לתת שירות טוב. אני יכול לתת שירות טוב, לטפל באנשים כמו שצריך. אנחנו צריכים לקבל את התנאים הנורמליים.

אנחנו מקבלים סכום סמלי כזה… להוצאות החזר טלפון. בפועל הסלולרי שלי פעיל כל הזמן. גם דלק. תראי, הם נותנים קצת מכל דבר. יש פער בין מה שנקרא בפועל ההוצאה לבין מה שאני מוציא בפועל.  הענין הוא משמעותי – האחריות. אני והחברות שלי עוסקים בדיני נפשות. האחריות עלינו. ההחלטות שאנחנו עושים משפיעים על הגורל של הילדים לכל ימי חייהם.  אני רק אגיד שאני אמשיך בעבודה שלי כי אני מאמין בה. אני מאמין בחברות שלי. אנחנו נצא למאבק {על השכר שלנו] וננצח."

עד כאן מה שהיה לעו"ס אבנר ספורן לומר. כעת אנחנו נאמר לו:

תלוש שכר של פקידת הסעד לחוק הנוער רותם אלבז אלקובי המשתכרת בחודש 13,770 ש"ח נטו, לשכת רווחה נהריה.

תלוש שכר פקידת סעד לחוק הנוער רותם אלבז אלקובי לשכת רווחה נהריה מרוויחה בחודש 13,770 ש"ח נטו!
תלוש שכר פקידת סעד לחוק הנוער רותם אלבז אלקובי לשכת רווחה נהריה מרוויחה בחודש 13,770 ש"ח נטו!

בחרת לך מקצוע בזוי. מקצוע שהמטופלים שלך שונאים אותך. מקצוע שאילו היה נלמד כהלכתו, כספי הרווחה היו מגיעים ישירות לנזקקים, והם לא היו צריכים שיחות על גבי שיחות איתך.

השיחות שלך מועילות כמו כוסות רוח למת.

הנזקקים שלך צריכים כסף וקצבאות כדי לעמוד על הרגליים. זה שאתה כותב עליהם דו"חות ומאיים בחטיפת ילדים, לא מחלץ אותם מהעוני.

אין לך אפילו מכתב תודה אחד.

אתה לא סוכן חברתי, ואתה לא מחולל שינוי חברתי.

אתה שוטר ללא מדים במשטרת ההתעללות במסכנים ובחלשים שבחברה.  טוב תעשה אם תעבור למחלקת התברואה ותחליף מקצוע.

החברה לא שלחה אותך להיות עו"ס. אתה בחרת במקצוע הבזוי הזה.  אתה ידעת מה השכר: 13,770 ש"ח בחודש נטו!

אל תבלבל לנו את המוח שמגיע לך יותר כסף, כי ה"חברה" שלחה אותך לטפל ב- 100 מקרים. אלו 100 מקרים של התעללות ע"י משרד הרווחה, וככל שתציק להם יותר, כך הם יישארו תקועים בעוני ובסבל, בגללך.

בשם 'עבודת הקודש' אתה מנתק ילדים מהורים, משקר בכל הזדמנות, כמו בעניין השכר שלך, טופל עלילות על נשים חלשות ולוקח מהן את הילדים לאומנה ופנימיות. המקצוע הזה פרזיטי ואינו תורם גרוש למדינה. להיפך מדובר בבזבוז עצום של משאבים על טיפולים, הדרכות, אבחונים והזנת תעשייה שלמה של פרזיטים שמפרנסים מיצירת מצוקות בציבור, כדי להצדיק את קיומם. מי שמגיע אל העובדים הסוציאליים בבקשת עזרה לא יודע שתפקידם לחסל אותו עד דק, כדי להצדיק המשך טיפולים למשך שנים, והמדובר בטיפולים שלא שווים שום דבר. מנציחים את העוני והנזקקות.

מקצוע העבודה הסוציאלית דורש אישיות של נבזיות, נרקיסיסטיות ואטימות.

ורק כדי להוכיח עד כמה השקרים שלך הגדישו את הסאה, להלן חלק מעדותה של פקידת סעד לסדרי דין לשכת רווחה ת"א בבית משפט:

"ת. יש את הקטע של המיתוס של זכויות חד הוריות, 99 אחוז מהאימהות החד ההוריות או האבות, רובם פונים אלינו לבירור זכויות כלכליות, אנחנו לא מסייעים להם אלא נותנים הדרכה בעניין ובזה נגמר העניין, אנחנו לא מלווים אותם במיצוי הזכויות שלהם."

עדות פקידת הסעד לשכת רווחה תל אביב בביהמ"ש
עדות פקידת הסעד לשכת רווחה תל אביב בביהמ"ש

המשמעות היא, שאזרחים הפונים ללשכת הרווחה – לא מקבלים שום סיוע! מדובר במיתוס. פקידות סעד משקרות בבית המשפט, לא מגישות תסקירים בזמן ומשיגות את המבוקש על ידן בבית המשפט.
כל החלטה של בית משפט לנוער מלווה במשפט הדרמטי: "משטרת ישראל תסייע לעובדת הסוציאלית לחוק הנוער לביצוע ההחלטה". כך לוקחים ילד ממיטתו מתוך שינה, ומביאים את הילד לצרכי אבחון במרכז חירום. מי אחראי על בריאותו של הילד במעבר הזה? לא המדינה.
המומחיות של משרד הרווחה היא התעללות במשפחה. חוו"ד מומחי הרווחה – הם על פי החומר שמספק פקיד הסעד. מדובר במשפט שדה.
תקציב רשות הרווחה הוא תקציב שלישי בגודלו במדינה, כ- 6 מיליארד ש"ח שמיועדים לרמיסת זכויותיו של האזרח.

ג'וליה טל

2 thoughts on “עו"ס אבנר סופרן לשכת רווחה חיפה בוידוי נדיר: הרווחה שלחה אותי להרוס משפחות ובקושי משלמים לי

  1. שמי יגאל מסיכה אילת בפייסבוק ואני אומר שעו"ס מחיפה הם ליזי אפריאט מרחוב חורי 1 דנה צפריר יעקובי אלונה ושיפרה סגנית מנהלת הסניף ועוד עובדת ששמה דורינה שאין לי את שם משפחתה הם שקרניות כאשר עבודתם פגומה וחסרת כול גבולות כאשר מעודדות את הסבתא להתעלל בילד ועוד נותנים לילד לישון בחדר שאבא של הילד משתמש בסמים ועוד הם שלחו את הסבתא לקבוצה של עבריינים ומה שמעניין הוא שעו"ס מאילת ציינה להם שהילד לא נזקק ועוד צויין שאמה של הילד מגדלת עוד שתי בנות שהם אחיות של הילד בימים אלו הגשתי תביעה נגד עו"ס היא ליזי אפריאט מחורי 1 אני מקבל מעיריית חיפה תגובה במקום העו"ס על סעיף 7 [ג] א חסינות מהיועץ המשפטי של עיריית חיפה מבלי לעניין בחומר שהוגש לבית המשפט

  2. לא שמעתי ולא קראתי את תגובת הצד השני. אני מביא בחשבון, שלא מעט מהמקרים, המטופלים ברווחה, טיפוטלים שצריכים להנתן ע"י גורם זר, יש צורך לפקח לאן ילך כסף , אם ינתן ישר למשפחות, יכול להיות שלא יעשה בו שמוש ראוי, יש ילדים שנעשים בהם מעשים המחייבים הרחקתם מהבית, שאם לא יסבלו נוראות. בכל אופן, כל מקרה צריך להבחן לגופו, ומכיוון שתמיד אבל תמיד ,יהיה אותו אחד שיעשה שימוש לרעה בכוח משרתו, אסור שהשירות יינתן ע"י גופים שהם לא המדינה, צריך ערעור ופיקוח, יש להפנות כסף ישירות למטופלים, כי כסף הוא התרופה, מאידך יש לצמצם את הגוף הנקרא משרד הרווחה, יש לערוך ראיון ומבחנים פסיכולוביים למי שהולך ללמוד את הנושא, צריך פיקוח משמעותי של המדינה, מי ולמה פנו ללימודים. אסור למדינה להציב את הרווחה בניגוד עניינים. "כסף יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקי. אסור להתעלם מכך, תקף הן לעו"ס, הןלמשפחות והן לכותבי הבלוג וגם כותב התגובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.