מכון שלם בע"מ שיטות תמחור תמוהות לבדיקת מסוגלות הורית

מכון שלם בע"מ שיטות תמחור תמוהות לבדיקת מסוגלות הורית
מכון שלם בע"מ שיטות תמחור תמוהות לבדיקת מסוגלות הורית
Spread the love

כחלק מתעשיית מדיניות הסחר בילדים שמתווה משרד הרווחה מזה שנים רבות בשם "טובת הילד", מאחורי דלתיים סגורות ללא ראיות, מסתמכים רשויות הרווחה על חוות דעת מומחים כאלה ואחרים. מכון שלם פועל בשליחות משרד הרווחה, תחת מסווה מינוי מומחה בית המשפט, משמש כלי שרת בידי הרווחה, כשהוא נוהג לתקוף מי מבני הזוג באמצעות חוות דעת שקריות ומסולפות באופן עקבי, כמו גם משפחות "המסומנות" על ידי משרד הרווחה להוצאת ילדיהם למוסדות ופנימיות הרווחה, תוך כתיבת חוות דעת מלאה דברי בלע וכזב, ותוך התעלמות מופגנת מכללי האתיקה של הפסיכולוגים והפסיכיאטריים, והכל – במטרה להוציא ילדים מהוריהם, לתת משמורת למי מן הצדדים שפקידת הסעד חפצה ביקרו, ולהכפיש את שמם הטוב של אלה שמשרד הרווחה אינו חפץ ביקרם.

מאחר וההליך כולו מתנהל בדלתיים סגורות, וכמו שאמר כבוד השופט נשיא בית המשפט העליון לשעבר לנדוי "מה שאינו פומבי חייב להיות מושחת", המדיניות המופקרת והחסויה של משרד הרווחה מהווה קרקע פוריה למעשי שחיתות, עושק וגזל של משפחות קשות יום, כשהעילה של משרד הרווחה לפשעיו הינו "טובת הילד". מכוני אבחון שונים ומשונים החלו לשגשג באופן אקספוננציאלי, תוך עשיית הון קל על גבם של הורים קשי יום, שמוכנים לשלם כל סכום שבעולם, כדי שרשויות הרווחה לא יקחו את ילדיהם. התמחור המשתנה של האבחונים הזהים, ממשפחה למשפחה מעיד, כאלף עדים, כי מכון שלם מתמחר את בדיקותיו מתוך שיקולים זרים ותוך ניצול הליכי בית המשפט הממנה אותו כמומחה המכריע בגורל המשפחה.

לא מפתיע שחוות הדעת של המכונים, לרבות מכון שלם, כתובות בשפה אחת ודברים אחדים עם פקידות הסעד וגורמי הרווחה, שהרי גורמים אלו, קובעים מי יהיו המאבחנים שיאבחנו את המשפחות האומללות. מכון אשר לא יפעל ברוח המדיניות שהתוותה פקידת הסעד – ימצא עצמו עד מהרה, מחוץ לתעשיית הכסף המושחתת המניבה פירות באושים. לאור העובדה, כי לבני זוג המצויים במחלוקת על משמורת והחזקת הילדים, בית המשפט ממנה פקידת סעד לה ניתנים סמכויות טיפול, והיא זו שמפנה את המשפחות למכוני האבחון לצורך הכרעה על מתן המשמורת למי מן הצדדים – מאחר ומדובר בסכומי כסף ניכרים, יש עניין לציבור לדעת מה עומד מאחורי התמחור השונה והמשתנה ממשפחה למשפחה. להלן דוגמאות לניצוצות הפוקעים מתעשיית הפשע של משרד הרווחה, וזה למעשה שיטות התמחור התמוהות והמנופחות של מכון שלם בע"מ למסוגלות הורית:

הצעת מחיר שנמסרה לעובדת סוציאלית עבור אמא בתאריך 23.6.2014 בסך 19,500 ש"ח לאבחון + 5,000 ש"ח עבור בדיקות פסיכיאטריות - סה"כ נדרש מהמשפחה לשלם 24,500 ש"ח למכון שלם
הצעת מחיר שנמסרה לעובדת סוציאלית עבור אמא בתאריך 23.6.2014 בסך 19,500 ש"ח לאבחון + 5,000 ש"ח עבור בדיקות פסיכיאטריות – סה"כ נדרש מהמשפחה לשלם 24,500 ש"ח למכון שלם

מגוון של הצעות מחיר מופרכות בתאריכים שונים:

בעניין מבדקים מופרכים אלו הורידו קישורי PDF.טובת הילד מסוגלות הורית ושלילת האב – ישראל אורון אוסטריי

שיקולים ולבטים באבחון מסוגלות הורית – דוד יגיל

הערכה פסיכולוגית של מסוגלות הורית, משה זכי 2004

 

ג'וליה טל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.