טל דגן שוטר אתיופי יוצא ליערות יוקנעם לצוד סטלנים במסיבות טבע: אלים, משפיל, מחטט בתיקים ללא צו ורושם 1,000 ש"ח קנס על 3 פרחים – למרות שיש רישיון רפואי

טל דגן שוטר אתיופי יוצא ליערות יוקנעם לצוד סטלנים במסיבות טבע: אלים, משפיל, מחטט בתיקים ללא צו ורושם 1,000 ש"ח קנס על 3 פרחים – למרות שיש רישיון רפואי
טל דגן שוטר שיוצא לצוד סטלנים ביער
Spread the love

אזהרה לציבור! שוטר אלים טל דגן מסתובב בחוסר מעשה ומחפש אקשן. זה אומר לייצר הפללות יש מאין. אקשן זה אומר להציק לציבור, להיטפל לאנשים ולחפש איך להפליל אותם. ככה השוטרים המשועממים מצדיקים את הפרנסה שלהם. הפעם מדובר בשוטר שמסתובב ביערות ומחפש מסיבות טבע. כשהוא שומע ווליום של מסיבות טבע הוא דורש לחטט בתיקים של הבליינים. על דעת עצמו הוא גם מחרים את גושי הקנביס ואפילו את הפרחים, עם צו, בלי צו, עם רישיון רפואי, בלי רישיון רפואי – הוא מצפצף על החוק!

קראו את הכתבה באתר "מגזין קנביס". טל גיציס מספר שהשוטר טל דגן הגיח משום מקום והתחיל לחטט בתיקים. אין לו צו חיפוש אבל הוא כמו כל שוטרי ישראל מצפצפים על הדרישה לצו חיפוש – כי בישראל גם חיפוש לא חוקי נהפך לחיפוש חוקי כשזה מגיע לבית המשפט, בזכות "הלכות מושרשות" ושופטים שהם יוצאי פרקליטות. את השוטר טל דגן, בכלל לא ענין אם לבליינים יש רישיון להחזיק קנביס או שאין להם. הוא חיפש מסיבה, נסע עד ליער והוא לא יחזור לתחנה שלו בידיים ריקות. אותנו מטריד הדיווח "שוטר שעבר במקום טען כי האירוע הוא למעשה עסק לא חוקי". מה זה "שוטר שעבר במקום?". האם היער זה מדרכה שעוברים בה, או קניון שמסתובבים בו? לא! זה יער – והשוטר טל דגן יצא לצוד קורבנות בלי להצטייד בצווי חיפוש מראש.

מי ששלח את טל דגן לצוד סטלנים ביער הוא מפקד תחנת מגדל העמק, סגן ניצב אייל קהתי אשר אחראי גם על נקודת המשטרה ביקנעם.

אייל קהתי מפקד תחנת משטרת מגדל העמק שולח שוטרים ליערות לדפוק דוחות על פרחי קנביס
אייל קהתי מפקד תחנת משטרת מגדל העמק שולח שוטרים ליערות לדפוק דוחות על פרחי קנביס

“השפיל אותי”: שוטר אתיופי (טל דגן) רשם דו”ח למטופל קנאביס רפואי בניגוד לחוק

למרות שהוא מחזיק ברישיון קנאביס רפואי חטף טל, צעיר ישראלי, דו"ח בסך 1,000 ש"ח על החזקת קנאביס. הוא גם נאלץ לחשוף את בעייתו הבריאותית בפני הנוכחים בניגוד לרצונו. בעקבות פניית מגזין קנאביס מסרה המשטרה כי הדו"ח יבוטל.

טל גיציס (27), המחזיק ברישיון קנאביס רפואי מזה למעלה משנה בגלל בעיה רפואית, יצא לחגוג ביום שבת האחרון באירוע יום הולדת של אחד מחבריו בחיק הטבע, יחד עם מספר חברים נוספים. שוטר שעבר במקום טען כי האירוע הוא למעשה עסק לא חוקי, והחל לבצע חיפוש בתיקים של הנוכחים במקום. בתיקו של טל מצא השוטר שניים-שלושה פרחי קנאביס אותם הוא מחזיק כאמור ברישיון.

השוטר, רס”ב טל דגן, התעלם מהנוהל משנת 2017, המתיר למטופלים לשאת עליהם עד כשישית מהכמות החודשית הנקובה להם ברישיון, ורשם לו קנס כספי בסך 1,000 ש”ח. “לאחד מהחברים היה אירוע יום הולדת, אז יצאנו קבוצה של עשרה חברים לחגוג לו בטבע,” מתאר טל את השתלשלות האירועים בשיחה עם מגזין קנאביס ומדגיש כי החברים אף הקפידו על נהלי קורונה. “קנינו מסכות ושמרנו על ריחוק קבוצתי,” ציין. “חלק מהחברים רקדו וחלק יצאו לטייל באזור, ונשארנו שם כחמישה חברים. פתאום הגיע השוטר ובאגרסיביות החרים לאמן את הפלטה שלו, למרות שמערכת ההגברה הייתה סגורה באותו זמן. הוא אמר לו שזה עסק לא חוקי וקבע לו חקירה ליום למחרת”. “לאחר מכן השוטר שאל של מי התיקים והתחיל לחפש בתיקים ללא עילה, בלי שום חשד סביר, כי אף אחד לא עישן שם ולא היה שום ריח. זה היה ברור שהוא היה חדור מטרה ‘לתפור’ לנו איזשהו דו״ח. באחד התיקים, שבמקרה היה שלי, הוא מצא את התרופה שלי”.

טל מספר עוד כי השוטר מיד החרים את הקנאביס למרות שהוסבר לו שזה ניתן ברישיון. “ניסיתי להסביר לו שיש לי רישיון אבל הוא אמר שאסור לי לצאת עם זה מהבית. אמרתי לו שאני חושב שאין חוק שאוסר עליי לצאת עם זה מהבית, אבל ויתרתי בגלל שאני מאמין שהוא כאיש חוק יודע את החוקים. חשבתי שאולי אני טעיתי ושבאמת אסור לי לצאת עם הקנאביס הרפואי”.

בעקבות פניית מגזין קנאביס הודיעה המשטרה כי תבטל את הדוח
בעקבות פניית מגזין קנאביס הודיעה המשטרה כי תבטל את הדוח

לדבריו, השוטר אף השפיל אותו לעיני חבריו וגרם לו לעוגמת נפש. “הכי הפתיע אותי שלא היה לו שום דבר על מה לקנוס אותנו והוא החליט לקנוס אותנו על הקנאביס שלי, על התרופה שלי שאני משלם עליה כל חודש ממיטב כספי למעלה מאלף ש״ח. אני גם לא יכול להסתובב בלעדיה כי הבעיה הרפואית שלי קיימת כל הזמן, לא רק בבית”. “הוא רשם לי דו״ח של אלף שקל בלי למצמץ,” פירט. “הוא גם לקח לי את התרופה וגם גרם לי להשפלה. נאלצתי לחשוף את עצמי ואת המגבלה שלי מול החברים שלי, שחלקם לא ידעו עליה”. לדבריו “תוך כדי האירוע אחד מהחברים השוטרים שלו בא ואמר לו ‘איזו תפיסה, כל הכבוד’. אני לא מבין על מה מגיע לו כל הכבוד.” לאחר שבדק את החוק והבין כי הוא רשאי כאמור להחזיק כשישית מכמות הקנאביס ברישיון, הרגיש טל לדבריו עוד יותר מושפל.

“התחושה היא שאי אפשר לסמוך על משטרת ישראל. אכפת להם מהדרגה שלהם ולא מהעבודה שלהם. זה היה כל כך לא אנושי ויש חברים מאותה הקבוצה שאני לא יודע אם אני יכול לחשוף את הפרצוף שלי בפניהם שוב בגלל המקרה הזה”. בעקבות פניית מגזין קנאביס נמסר ממשטרת ישראל כי הדו”ח יבוטל: “השוטרים הוזעקו למקום בעקבות דיווח על מסיבה מרובת משתתפים שנערכת ביער בניגוד לתקנות הקורונה. ככל הנראה עוד בטרם הגעתם, התפזרו המפרים, ובעקבות שאריות סם שזוהו בקרבתם והעלו חשד סביר, בוצע החיפוש ונמצאו הסמים ברשותם של מספר חשודים ולכן ניתנו דו”חות בהתאם. לאחר בחינה נוספת של מקרה נקודתי זה ולנוכח כמות החומר שנתפס מול האישור הרפואי הוחלט כי הדו”ח הזה יבוטל”.

.https://www.xn--4dbcyzi5a.com/%d7%94%d7%a9%d7%a4%d7%99%d7%9c-%d7%90%d7%95%d7%aa%d7%99-%d7%a9%d7%95%d7%98%d7%a8-%d7%a8%d7%a9%d7%9d-%d7%93%d7%95%d7%97-%d7%9c%d7%9e%d7%98%d7%95%d7%a4%d7%9c-%d7%a7%d7%a0%d7%90%d7%91%d7%99%d7%a1/#gsc.tab=0

בתמונה טל גיציס שנתפס במסיבת טבע עם 3 פרחי קנביס יפי מראה וריחניים והחזיק ברישיון רפואי.

טל גיציס נתפס במסיבת טבע עם 3 פרחי קנביס ברשיון
טל גיציס נתפס במסיבת טבע עם 3 פרחי קנביס ברשיון

salome