התעללות קשה בקשישים במועצה אזורית חוף אשקלון

התעללות קשה בקשישים במועצה אזורית חוף אשקלון
נסגר בית אבות בדרום החשד התעללות בקשישים
Spread the love

נסגר בית אבות בדרום; החשד: התעללות בקשישים , 21.01.04 , שמוליק חדד , ynet

אנשי משרד הבריאות הזדעזעו בעקבות המראה שנגלה לעיניהם בביקורת של בית אבות פיראטי ליד אשקלון: אחד הקשישים היה כפות, חתולים התרוצצו במקום והמטבח היה מזוהם

לשכת הבריאות המחוזית באשקלון הוציאה היום (ד') צו סגירה לבית אבות פיראטי ביישוב בת הדר, הסמוך לאשקלון. זאת, בעקבות התנאים הקשים בהם הוחזקו הקשישים, והעובדה שהמקום פעל ללא רישיון. נגד בעלי המקום הוגשה תלונה בחשד להתעללות בחסרי ישע, והמשטרה פתחה בחקירה.

אנשי לשכת הבריאות ערכו היום במקום ביקורת. הרופא הנפתי, ד"ר מיכאל גדלביץ', סיפר על המראה שנגלה לנגד עיניהם: "הגענו לשם והזדעזענו. המקום היה ברמה תברואתית ירודה. המטבח היה מטונף, חתולים התרוצצו שם, המזון שהיה שם פג תוקפו, כך גם התרופות שתוקפן פג".

לדבריו, "המחזה ששבר אותי באופן אישי היה לראות את אחד הקשישים, כבן שמונים, כפות במיטה בכתונת משוגעים כשהוא מנסה להיחלץ ממנה. כששאלתי את מנהלת המקום מדוע היא קשרה אותו, היא אמרה לי 'כדי שהוא לא יפול מהמיטה".

לחולה אחרת ששהתה במקום, גם היא במצב בריאותי קשה, הוזמן מיד אמבולנס שפינה אותה לבית החולים ברזילי באשקלון.

בבדיקה שערך משרד הבריאות בחודש דצמבר באזור אשקלון נמצאו 22 בתי אבות פיראטיים, המכונים "בית חם", בהם שבהו כ-200 קשישים ללא פיקוח, ובחלק מהמקרים, בתנאים תברואתיים קשים.

השבוע הוחלט במשרד הבריאות להתחיל ולפעול נגד בתי האבות הללו. להערכת משרד הבריאות, כאלף קשישים ברחבי הארץ שוהים בבתי אבות כאלה בגלל קיצוץ בתקציב המשרד בסעיף הנוגע לקשישים בבתי אבות.

ד"ר גדלביץ' הוסיף כי "לשכת הבריאות תמשיך לפעול נגד בתי האבות הפיראטיים הללו. גם אותן משפחות שמנסות למצוא לקשישים בית חם, חייבות לבדוק קודם לכן היטב את המקום".

נסגר בית אבות בדרום החשד התעללות בקשישים
נסגר בית אבות בדרום החשד התעללות בקשישים

מומי בירנבוים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.