"התעללות? זה יכול לקרות בכל מקום" אימהות טומנות את ראשן בחול. ילדים ספגו התעללות מינית ופיזית בבית ספר תורני בתל-אביב

Spread the love

החשד להתעללות מינית בתלמידים במוסד תורני בת"א: 6 חשודים כבר נעצרו – אך הורים לתלמידים לא ממש מתרגשים. "נרשום את הילדים גם בשנה הבאה", אמרה אחת האימהות. "המורים האלה כבר לא עובדים כאן", אמרה אחרת

טומנים את הראש בחול? הורים לתלמידים במוסד החינוך התורני בתל אביב שבו, על פי החשד, מורים הפעילו אלימות מינית ופיזית על תלמידים, אינם מתרגשים מפרסום הפרשה. "לא שמעתי על המעצר של המורים, כי לא גרנו כאן לתקופה ארוכה", סיפרה אחת האימהות לילדים במוסד החינוכי לחדשות 2 Online. "אין שום סיכוי שהם נעצרו כשהם עדיין עבדו כאן, מי שעבד פה כבר כמה שנים לא נמצא פה".

"אני לא יודעת על מורים שהכו תלמידים, אם היה כזה דבר הייתי יודעת", הוסיפה האם. "אני מכירה מקרה בודד שהתרחש לפני חמש שנים. דברים כאלה יכולים לקרות בכל מקום, לכן אנחנו כהורים תמיד עם היד על הדופק ובודקים שהכל בסדר".

"אנחנו יחסית חדשים פה באזור, ומחכים לשמוע מה יהיו ההתפתחויות", סיפר אב, שלו שני ילדים במוסד החינוך, "הבנתי שמדובר במורים שכבר לא עובדים במוסד. אני מכיר קצת את המקום ואת המורים וההתרשמות שלי היא שז בסדר – אני מתכוון לרשום את הילדים לכאן גם בשנה הבאה", הוסיף. אם נוספת סיפרה כי גם לה נאמר שכל המורים שנעצרו אינם עובדים יותר במוסד החינוך. "המקרים האלה היו לפני הרבה מאוד שנים, היום כבר אין להם זכר", הדגישה.

ששת המורים שנעצרו יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום בתל אביב. על פי החשד, אחד מהם ביצע מעשים מגונים בתלמידים בעוד שהיתר חשודים בהפעלת אלימות פיזית על תלמידים, בין היתר הכאה באמצעות סרגלים ומתן סטירות.

המעצר הגיע בתום חקירה סמויה שנוהלה בחודש האחרון בגין חשד לעבירות אלימות ומין קשות שבוצעו כלפי תלמידים בגילאי 6-7 במשך השנים 2005-2010. במהלך איסוף הראיות נחקרו עשרות ילדים, הוריהם וכן בעלי תפקידים רבים כגון אנשי רווחה ופסיכולוגים. לפי המשטרה, הפרשה התגלתה כבר לפני עשור – אולם היות ואיש מהקורבנות לא הסכים להתלונן, החקירה נסגרה ללא מיצוי. לאחרונה הגיע אחד הקורבנות להתלונן, דבר שאיפשר פתיחה מחודשת של התיק.

ההורים לא מתרגשים. צילום: חדשות 2
ההורים לא מתרגשים. צילום: חדשות 2

http://www.mako.co.il/news-law/crime-q3_2016/Article-bc7fb6b1e822651004.htm

salome

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.