המורה הוכה וזוכה. עו"ד אפרים דמרי: "לאחר עינוי דין של יותר משלוש שנים בית המשפט הוציא את צדקתו של מרשי וזיכה אותו זיכוי מוחלט" ת"פ 39546-02-14

Spread the love

התיעוד הוכיח, השופט הכריע: המורה הוכה וזוכה

אחיה ראב"ד, http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4818720,00.html

מורה מתיכון בצפת הואשם לפני שלוש שנים בהכאת שני תלמידים במהלך התגוששות ביניהם. מצלמת האבטחה הוכיחה שהמורה ספג מהלומות. השופט מתח ביקורת בזלזול התלמידים במורים

 שלוש שנים לאחר שהואשם בתקיפת שני תלמידיו זוכה היום (ג') אושרי בן שמחון, מורה בתיכון אמי"ת בצפת. סגן נשיא בית משפט השלום בקריית שמונה, השופט מורן מרגלית, צפה בתיעוד האירוע האלים והכריע: זו הייתה הגנה עצמית. השופט ציין כי התוקפים הם תלמידי כיתה י' "שכוחם במותניהם", ושהמורה הוכה עד שנזקק בעצמו לטיפול רפואי.

הוא מתח ביקורת על הזלזול העמוק שחשו התלמידים המעורבים כלפי המורים, החל מההפרעה בכיתה דרך תקיפת המורה ואחר כך תקיפה נוספת שלו בחדר המורים. "על חומרתו של המקרה דנן", כתב, "ניתן ללמוד מתמלול הקלטת של הפונה למוקד 100 של המשטרה, 'אני מבקשת לשלוח לפה ניידת מהר, כי יש לנו תלמיד שעוד יגיע לרצח של מורה. יש פה תלמיד שעוד מעט יפגע במורה נפש".

מחומר החקירה עולה כי אחד התלמידים חבט בחוזקה במורה ואחר כך אף רדף אחריו לחדר המורים בעת שקיבל טיפול רפואי, ניסה לבעוט בראשו אך בסופו של דבר פגע "רק" בכתף.

האירוע שהתרחש בינואר 2013 תועד חלקית במצלמות אבטחה של בית הספר, והמורה נראה בו עומד בפתח הבניין סמוך למה שמכונה "הכיתה החכמה". התלמידים שהיו מעורבים בתקרית נכנסו לכיתה, שבה למדו תלמידי כיתה ז', הטיחו כדור באחד התלמידים, משכו בווילונות ואף גנבו ציוד מאחת המורות. המורה הואשם בכך שנהג להתגושש עם התלמידים כדי להרגיעם והציע גם הפעם לתלמידים להתגושש עמו.

אלא שלהם היו תוכניות אחרות. שלושה מהתלמידים תקפו ביחד את המורה, ובמהלך "ההתגוששות" חבטו את ראשו בקיר, אחזו בו בחוזקה ונהגו בו באלימות רבה. כדי להשתחרר מהם, היכה אותם בחזרה. בסרטון נראה אחד התלמידים לאחר המכה, כשהוא אוחז בפניו ולאחר מכן חוזר ומכה בעוצמה את המורה.

השופט מרגלית מציין בהחלטתו כי במקרה זה התקיימו שישה תנאים שיש בהם כדי לקבוע כי מדובר בהגנה עצמית ולא בתקיפה. לדבריו, מדובר בתקיפה שלא כדין מצד התלמידים, הכוח שאותו הפעילו היה רב והמורה הרגיש מאוים, היה צורך מיידי מצד המורה לעצור את התקיפה בידי התלמידים, מי שיזם את התקיפה היו התלמידים, המורה היה במצוקה ותגובתו – כך השופט – הייתה מידתית.

את המורה ייצג עו"ד אפרים דמרי שאמר בעקבות הזיכוי:

"לאחר עינוי דין מתמשך של יותר משלוש שנים בניהול המשפט, בית המשפט הוציא צדקתו של מרשי לאור וזיכה אותו זיכוי מוחלט. מצער מאוד שבכלל הוגש כתב האישום שמלכתחילה לא היה צריך להיות מוגש. בית המשפט האמין לכל אורך המשפט לגרסתו של מרשי ולקו ההגנה. הסרטון שהוצג בבית המשפט מדבר בעד עצמו ולא מותיר ספק בזיכויו של מרשי".

"בית המשפט הוציא צדקתו של מרשי". עו"ד אפרים דמרי (צילום: שרון סרור)
"בית המשפט הוציא צדקתו של מרשי". עו"ד אפרים דמרי (צילום: שרון סרור)

זיכוי מוחלט

salome

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.