לשכת רווחה כפר סבא – הפקירה נכה חסר בית למותו

Spread the love

"ראיתי את איגור במצב קשה. מת שרוע על ספסל בכפר סבא. הוא מת ממצוקה. הוא מת מהבדידות. הוא מת מאטימות. הוא מת מחושך של חברה. אנחנו חברה חשוכה שלא ידעה לתת מענה לאנשים חלשים. שהיא פשוט מוחקת את האנשים החלשים. היא לא נותנת להם כלום."

הבוקר עוד ראיתי אותו חי. כך העידה פנינה מרון, חברתו למאבק של איגור במאהל מחוסרי בית, כפר סבא, שנמצא שעות ספורות לאחר מכן מת על ספסל ציבורי בכפר סבא.

לשכת רווחה כפר סבא – הפקירה נכה חסר בית למותו – ערב ראש השנה, תשרי תשע"ב

איגור, תושב המאהל מחוסרי הדיור בכפר סבא, נפל בין הכסאות, כאשר רשויות הרווחה התעלמו ממנו, ולא טיפלו במקרה הקשה שלו. איגור חסר בית שהיה על כסא גלגלים, לא זכה לתמיכה ועזרה ממסדית מרשויות הרווחה, נמצא מת במאהל כפר סבא בערב ראש השנה תשע"ב.

בן מרגולין, שהיה חבר למאבק מרכין ראש ומתאבל על חברו שנפטר טרם עת, כתוצאה מהתעלמות רשויות הרווחה ממצבו הקשה של איגור.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=gN1Mm-VZZzY]

ראש השנה תשע"ב – כפר סבא – לשכת הרווחה כפר סבא הפקירה חסר בית למותו.

הכתבה חסר בית נמצא ללא רוח חיים במאהל המחאה כפר סבא– בועז ווליניץ, ספטמבר 2011 , וואלה חדשות, דייר רחוב שהתגורר במאהל המחאה בכפר סבא נמצא ללא רוח חיים בשטח המאהל. תושבי המאהל: "טיפלנו באיגור ז"ל, במשך חודשיים. המוות שלו הוא תעודת עניות לשירותי הרווחה" .

איגור דייר רחוב נמצא היום (חמישי) ללא רוח חיים בשטח מאהל המחאה בכפר סבא. האיש, בשנות ה-50 לחייו, היה מוכר על ידי יושבי המאהל וכן על ידי גורמים בעירייה. לדברי פעילים במקום, אתמול ביקש מהם האיש שמיכה וכרית לשינה ובבוקר, כאשר באו לדרוש בשלומו, מצאו אותו ללא רוח חיים. צוותים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום קבעו את מותו.
פעילי המחאה סיפרו לוואלה! חדשות כי הם מכירים את האיש כיוון שנכח במתחם המאהל כבר מהיום הראשון שהוקם, וציינו כי הוא סובל מבעיות בריאותיות. בן מרגולין, אחד ממקימי המאהל, אמר כי "אנשי המאהל טיפלו במנוח במשך חודשיים, הם אימצו אותו ".

מרגולין סיפר עוד כי "בלילות הקרים דאגנו לכסות אותו בשמיכות ולהאכיל אותו. המוות של הבחור הוא תעודת עניות לשירותי הרווחה". לדבריו, אנשי המאהל התריעו מספר פעמים על מצבו החמור של חסר הבית. "לפני שבוע וחצי הוא התמוטט ופונה לבית החולים במצב לא קל", כהגדרתו של מרגולין, "ולמחרת בבוקר אמבולנס הוריד אותו במאהל כאילו לא קרא דבר. איש לא הגיע כדי לבדוק את מצבו".

הבוקר אחד מאנשי המאהל זיהה את האיש מול בניין העירייה. "איש מאנשי העירייה לא ניגש למקום. רק לאחר מספר פעמים שפנו לעירייה ניגש מישהו והזעיק את שירותי הרפואה", סיפר מרגולין. לדבריו, מוקדם יותר היום ראו אותו הפעילים במאהל "כשהוא חי ונושם."

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה כי "עיריית כפר סבא מביעה צער על המקרה. מדובר באדם נכה תושב פתח תקוה אשר סבל ככל הנראה מבעיות בריאות קשות ונמצא ללא רוח חיים בגן ציבורי ברחוב ויצמן. דיווח ראשוני התקבל במוקד העירוני בשעה 4 אחר הצהריים, בעקבותיו הוזעק מיידית סייר למקום האירוע והוא הזעיק אמבולנס". על פניית אנשי המאהל לשירותי הרווחה, נמסר כי "אכן לפני כשבוע התקשר איש מהמאהל למחלקת הרווחה ודיווח כי האיש סובל מבעיות בריאות.  סוכם עם אנשי המאהל כי במידה וישוב האיש למאהל הם ייצרו איתנו קשר אולם עד לאירוע המצער לא נוצר קשר".

איגור ז"ל, וכסא הגלגלים, עדות למותו של איגור. יהי זכרו ברוך.
salome

salome

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.