תלונה חמורה נגד השופט איתי כץ – בית משפט לעניני משפחה ירושלים – בגין רשלנות קיצונית וניגוד עניינים בהליך מינוי אפוטרופוס לגב' רונה קרן מירושלים

תלונה חמורה נגד השופט איתי כץ – בית משפט לעניני משפחה ירושלים – בגין רשלנות קיצונית וניגוד עניינים בהליך מינוי אפוטרופוס לגב' רונה קרן מירושלים
איתי כץ תלונה חמורה על רשלנות קיצונית וניגוד עניינים
Spread the love

אוגוסט 2012 – הליך מינוי אפוטרופוס לאזרח בגופו ורכושו הנו למעשה שלילת חירותו וזכויותיו הבסיסיות כאדם והלאמת רכושו.

הליך זה פעמים רבות מבוצע בחיסיון, ללא סדרי דין וללא ראיות, ללא ידיעת בני משפחת האזרח וללא ידיעת האזרח עצמו, התנהלות מופקרת כזו מהווה קרקע פוריה לשחיתות, עושק וגזל.

בהליכים מסוג זה מערכות הרווחה, המשפט, ו"מומחים רפואיים" מתואמים היטב ביניהם נגד האזרח ואינם נתונים לבקרה או פיקוח.

המערכות המאורגנות היטב טוענות כי הן עושות "עבודת קודש" ל"טובת האזרח". ערעור נגד פשע מאורגן מסוג זה אינו אפשרי מאחר ומלכתחילה רשויות אלו אינן מחויבות לסדרי דין או הוכחות כלשהן למעשיהן.

מדובר בשופט איתי כץ, מבימ"ש לעניני משפחה ירושלים – אשר בהליך בזק מינה אפוטרופוס לגב' רונה קינן, בגוף וברכוש בחיסיון, ללא ראיות, ללא ידיעתה וידיעת בנה, בעוד שמתנהל הליך מקביל על ידי שופט אחר.

עקב התנגדותם להליך נקבעו לבן הסדרי ראיה נוקשים עם אימו ואת האמא רונה קינן, דרדרו לאשפוז פסיכיאטרי כפוי.

להלן התלונה:

כ"ד     אב    תשע"ג

12 באוגוסט 2012

לכבוד

נציב קבילות השופטים

השופט אליעזר גולדברג

כב' השופט גולדברג,

הנדון: תלונה על  השופט איתי כץ מבית משפט לענייני משפחה בירושלים

ביום 12 בינואר 2012 התקיים בבית המשפט לענייני משפחה בירושלים, בפני כב' השופט דניאל טפרברג, דיון במצבה של  אמי, גב' רונה קרן מירושלים. עקב מצבה הבריאותי, ביקר השופט בביתה ושמע את עדותה, המופיעה בפרוטוקול (מס' תיק ה"ט 35087-12-11), שבמסגרתה אמרה לו: "רק עופר יהיה האפוטרופוס שלי" (עמ' 12, שורה 15).

ביום 29 בינואר 2012 הגישה עו"ד יעל הס, היועצת המשפטית של אגף הרווחה בעיריית ירושלים, לבית המשפט לענייני משפחה בירושלים בקשה למינוי אפוטרופוס לאמי.

אולם דיון זה לא התקיים בפני כב' השופט טפרברג, אלא בפני כב' השופט איתי כץ.

למרות חשיבותו הרבה של המשפט מדברי אמי שצוטט לעיל, צירפה עו"ד הס לבקשתה הנ"ל את פרוטוקול הדיון מיום ה-12 בינואר רק מעמ' 14 ואילך, כך שמשפט זה לא הובא לידיעתו של השופט.

לטענתה, הדבר נעשה כדי "שלא להעמיס על בית המשפט".

אני ואמי לא הוזמנו לדיון, ובסיומו נעתר כב' השופט איתי כץ לבקשתה של עו"ד הס ומינה את הקרן לחסויים ואת גב' ל', נכדתה של אמי, כאפוטרופוסיותיה.

מחובתו של כב' השופט כץ, כמי שנכנס בנעליו של שופט אחר ועמד לקבל החלטה כה גורלית, למרות שלא היה בקי בפרטי המקרה, היה לחשוד ולתהות מדוע הפרוטוקול המלא של הדיון הקודם  לא הוצג בפניו, אולם הוא בחר שלא לחקור ולדרוש, וקיבל החלטה שגרמה ועדיין גורמת לאמי סבל ונזק רב.

יש לראות בכך רשלנות חמורה, שהרי לשם מה נדרש שופט כלל ועיקר, אם אין הוא מפעיל את האמצעים שברשותו כדי להגיע לחקר האמת ומאשר את דבריו של צד אחד כחותמת גומי? אם זה המצב, אפשר היה למנות את עו"ד הס גם כשופטת ולחסוך בהוצאות.

כמו כן, התברר לי לאחר מכן שכב' השופט איתי כץ ייצג בעבר כעורך דין את אבי, יורם קרן ז"ל, בסכסוך עם אמי, תבדל"א, ואף ערך עבור אבי ז"ל את צוואתו, שבה נישל את אמי מכל רכושו.

בנוסף לכך, ישנן תרשומות בכתב ידו של כב' השופט איתי כץ, המעידות על קשר בינו לבין גב' ל', אחייניתי, שאותה מינה עתה כאפוטרופוסיתה של אמי, ללא ידיעתה ובניגוד לרצונה.

בנסיבות אלה, מן הראוי היה שכב' השופט כץ יפסול את עצמו מלדון בעניינה של אמי והחלטתו נראית, על פניה, כנגועה בניגוד עניינים חמור.

עקב המצב הקשה שאליו נקלעה אמי בעקבות החלטתו של כב' השופט איתי כץ וסבלה המתמשך, אני מבקש לראות את תלונתי כדחופה ולדון בה בהקדם האפשרי. אשמח להמציא לכם עוד פרטים או הסברים על פי בקשתכם, בכתב או בהופעה בפניכם.

בכבוד רב,

עופר קרן

גבעת בית הכרם 4

ירושלים 96268

Oferk45@walla.co.il

 

salome

One thought on “תלונה חמורה נגד השופט איתי כץ – בית משפט לעניני משפחה ירושלים – בגין רשלנות קיצונית וניגוד עניינים בהליך מינוי אפוטרופוס לגב' רונה קרן מירושלים

  1. פתחו לי תיקים- בבית המשפט- השופט – היועץ המשפטי והאפוטרופוס הראשי- לביטול צוואת הורי- אחותי חסויה נכה ללא יכולת שיפוט או התנגדות. תחת האפוטרופוס הראשי- הם תובעים אותי בשמה-הם גזלו את כל רכושה, כל כספה, גזלו את רכושם של הורי- דירה שרכשתי למענם, חשבונות כספים- אמי נפטרה הם עכשיו בהליך נגדי לבטל את הצוואה וחלקי בה.תיק עזבון רבקה דניאלי זל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.